DIY For Climate

Міжнародний проєкт, що об’єднав молодь із чотирьох країн для спільних дій з адаптації міст до кліматичних змін.

Мета

Сприяти екологічній відповідальності та стійкості, залучаючи громадян до сталих DIY-практик і проєктів, що протидіють зміні клімату через практичні дії та освітні ініціативи.

Процес
Проєкт тривав чотири місяці, об’єднавши молодь із чотирьох країн для адаптації міст до змін клімату та зменшення вуглецевого сліду. У ньому взяли участь 24 молодих представники громад із Німеччини, України, Молдови та Білорусі. На першому етапі учасники пройшли онлайн-знайомство з фасилітатором для ефективної співпраці. Далі відбулися три навчальні вебінари, де вони дізналися про виклики кліматичних змін і способи адаптації міст.

Кульмінацією стало 7-денне стажування в Берліні, під час якого учасники навчалися впроваджувати DIY-рішення для сталого розвитку міст. Після цього вони провели практичні воркшопи у своїх громадах, поширюючи знання та залучаючи місцевих жителів до ініціатив, що спрямовані на захист довкілля.

Для поширення результатів було створено сім тематичних відео й багатомовний посібник «DIY-рішення для міського садівництва», що доступний всім зацікавленим. Завершився проєкт онлайн-форумом, де учасники та учасниці представили свої досягнення та поділилися планами на майбутнє.

Цей проєкт не лише дав молоді знання, а й забезпечив практичними інструментами для сталого розвитку їхніх громад, зменшуючи вуглецевий слід і сприяючи адаптації до кліматичних змін.

Результат
  • 24 молодих експерти у сфері міського розвитку та планування з Німеччини, України, Молдови та Білорусі дослідили тему змін клімату в містах.
  • Організовано 4 практичні воркшопи по DIY-рішенням для адаптації міст до змін клімату.
  • Розроблено посібник «DIY-рішення для міського садівництва».
  • Відзнято та опубліковано 7 відео з міських воркшопів з інтерв’ю учасників на тему проєкту.
  • Роботи груп учасників представлено на онлайн-форумі «DIY For Climate».

«Втілення кращих практик міського городництва дозволить містам ставати більш самозарадними та стійкими до нових викликів воєнного часу, зокрема до ризиків продовольчої безпеки.»

Тетяна Лебухорська

ініціатива «Сади Перемоги» проєкту SURGe

За підтримки донорів та партнерів