Back To Back

Міжнародний проєкт для молодих урбаністів про основні принципи тактичного урбанізму, методи залучення громади до планування публічних просторів, а також апсайклінг й сталий розвиток міст.

Мета

Обмін досвідом і впровадження найкращих практик у галузі тактичного урбанізму, апсайклінгу, охорони довкілля, сталого управління та громадської участі.

Процес
Молоді урбаністи, архітектори та міські планувальники з України та Німеччини об’єднали свої зусилля для спільної роботи над трансформацією громадських просторів. Одним з основних напрямків став проєкт розвитку двору Чернігівського обласного молодіжного центру, в рамках якого була розроблена концепція та проведена онлайн-презентація результатів для місцевої громади.

«Працюючи над публічним простором, важливо не перетворювати його за один раз, не проєктувати як річ, що тотально змінюється з точки “А” в точку “Б”, а передбачати ітерацію. Кожна зміна тягне за собою нові зміни.»

Костянтин Кучабський

архітектор

Проєкт включав серію онлайн-активностей, зокрема вебінари, онлайн-конференції та відеоекскурсії креативними громадськими просторами, що стали важливими інструментами обміну досвідом і знаннями між учасниками. Зокрема, учасники дізналися про основні принципи тактичного урбанізму, методи залучення громади до планування публічних просторів, а також апсайклінг і сталий розвиток міст. Розроблений посібник «Малі ініціативи, які змінюють міста: інструменти тактичного урбанізму» став важливим ресурсом для впровадження змін у громадах.

Завдяки онлайн-презентації, громада Чернігова змогла ознайомитися з результатами розробки концепції та обговорити подальші кроки в перетворенні публічного простору. Оскільки масові заходи були обмежені через COVID-19, презентація концепції розвитку двору відбулася у форматі відкритої онлайн-конференції, а також була виставлена друкована версія концепції у приміщеннях Молодіжного центру, де мешканці могли ознайомитися з нею протягом трьох місяців.

У дворику молодіжного центру було організовано серію воркшопів з тактичних мистецьких і архітектурних воркшопів, залучаючи місцеву молодь. Збудовано серію вуличних меблів, створено міську ферму, висаджено багаторічні рослини, реалізовано серію графіті.

Проєкт став важливим кроком у популяризації тактичного урбанізму та сталих рішень для розвитку громадських просторів, що дає можливість молодим урбаністам і громадам спільно створювати більш комфортні та адаптовані до сучасних викликів міські середовища.

Результат
  • 23 молоді урбаністи з України та Німеччини співпрацювали в онлайн-форматі.
  • Розроблено концепцію розвитку дворику молодіжного центру в Черніговії.
  • Розроблено посібник «Малі ініціативи, щоі змінюють міста: інструменти тактичного урбанізму».
  • Організовано 5 воркшопів з тактичного урбанізму, озеленення і вуличного мистецтва.
  • Створено серію онлайн-екскурсій публічними просторами України та Німеччини.

За підтримки донорів та партнерів