Plastic Fantastic Lab

Мейкерський проєкт із розвитку локальних майстерень ресайклінгу в Києві та Чернігові, заснований на принципах спільнот Precious Plastic.

Мета

Сформувати сталі майстерні з повним циклом ресайклінгу пластику, розвивати культуру свідомого поводження з відходами та посилити навички студентів, мейкерів і молоді у сфері екологічного проєктування та інженерії.

Процес
Проєкт Plastic Fantastic LAB – це міждисциплінарна мейкерська ініціатива, що покликана сприяти розвитку інженерної, дизайнерської та мистецької спільнот задля вирішення глобальної проблеми забруднення пластиком на прикладі двох локальних майстерень в місті Чернігові і Києві.

Проєкт зосереджений на створенні інфраструктури для переробки пластику за відкритими кресленнями Precious Plastic. Команди з партнерських організацій адаптували open-source креслення та виготовили шредери, екструдер і термопрес, що забезпечують повний цикл роботи з пластиком — від збору та подрібнення до виробництва.

«Активізація нового напрямку на платформі “Острів” з’явилася із саморобним 3D-принтером. Це стало потужним поштовхом для ресайклінгу і надихнуло нас подавати заявку на розвиток окремої майстерні.»

Роман Сах

Архітектор, співзасновник ГО «Науково-мистецька платформа “Острів”»

У рамках проєкту було організовано 20 практичних воркшопів для студентів технічних спеціальностей та активної молоді, яка прагне розвиватися в темі ресайклінгу та екологічного мейкерства. Резиденти та резидентки просторів працювали над створенням інструментів, досліджували технології та проходили стажування на партнерських майданчиках.

Освітні майстерні в майбутньому стануть класичними соціальними підприємствами, що працюють задля вирішення проблеми забруднення пластиком і пропонують серед своїх послуг, як дизайнерські вироби та різноманітні продукти, так і будівельні матеріали та нове устаткування.

«Makers Innovation Award» організована betterplace lab gGmbH та Future Challenges e.V. в рамках #TOLOCAR, проєктного компоненту «Good Governance through GovTech and Transparency in Ukraine», що фінансується Федеральним урядом Німеччини і виконується GIZ у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Результат
  • Відкрито Ostriv_Lab / Materials в Києві.
  • Виготовлено два Precious Plastic shredder версії PRO.
  • Виготовлено екструдер для майстерні Ostriv_Lab / Materials в Києві.
  • Виготовлено великий термопрес для майстерні Plastic Fantastic в Чернігові.
  • Адаптацію open-source креслень до українського ринку запчастин викладено у вільний доступ.
  • Проведено 20 практичних воркшопів з ресайклінгу.
  • Залучено більше 300 учасників і волонтерів.

За підтримки донорів та партнерів