Plastic Fantastic

Майстерня та бренд, що досліджують процеси переробки вторинного пластику і популяризують його використання як ресурсу для предметного дизайну.

Plastic Fantastic – це бренд, що об’єднує екоактивістів, дизайнерів та мейкерів задля дослідження процесів переробки пластику і використання його як ресурсу для предметного дизайну.

Проблема
Створення великих сміттєпереробних заводів в Україні – це дуже актуально, проте, на жаль, дорого і довго. Чинні муніципальні моделі збору твердих побутових відходів виключають сортування й переробку. Відходи захоронюються поблизу міст на полігонах, що переповнені й, насправді, мали би бути давно зачиненими.

Ми бачимо майбутнє за локальними майстернями й сортувальними станціями, що займатимуться переробкою вторсировини і формуватимуть навколо себе свідомі спільноти.

Громадська організація «Еко Місто Чернігів»

З чого складається наш сміттєвий кошик?

Майже 50% – це органіка, яку можна компостувати, 45% – паковання, що можна повернути в цикл переробки й отримати цінний ресурс. І лише близько 5% побутових відходів підлягають захороненню чи високотемпературній утилізації.

Як виявилося з практики роздільного збору, більше всього проблем і запитань стосуються пластика. По-перше, на пакованні можна знайти 7 різних маркувань, а по-друге, не весь пластик підлягає переробці та, відповідно, може здаватися до пунктів прийому.

Image
Підхід

Майстерня Plastic Fantastic у Чернігові працює у форматі Fab Lab при мейкерському просторі Peremoha lab Національного університету «Чернігівська політехніка». У розпорядженні дизайнерів, архітекторів і винахідників є шредер для подрібнення пластику, термопрес, інжектор та екструдер для виготовлення нових «фантастичних» виробів.

Ми проводимо відкриті екскурсії та воркшопи по роботі зі вторинним пластиком для всіх охочих, популяризуючи його роздільний збір і відповідальне споживання.

Локально
Один раз на місяць ми організовуємо день відкритих дверей в майстерні ресайклінгу Plastic Fantastic і приймаємо на переробку чистий і сухий пластик типу 2 HDPE. Пластик для переробки збирають більше 30 дитячих садочків в Чернігові в рамках довгострокової ініціативи «Кришки на іграшки».

Пластик 2 HDPE (анл. high depth polietilen) – поліетилен високого тиску – це харчовий, нетоксичний пластик, що може бути переробленим нескінченну кількість разів. Часто використовується в побуті у вигляді кришок від напоїв і рідин, а також флаконів з побутової хімії, засобів гігієни, миючих засобів тощо. Ми приймаємо поліетилен кожну першу суботу місяця після анонсу в телеграм-боті.

Теми ресайклінгу та свідомого споживання — ключові у проєкті. Існує багато прикладів того, як різні світові бренди роблять стильні елементи гардеробу зі вторсировини. Втім, в інших галузях якісних продуктів не так багато. У більшості випадків перероблене сміття перетворюється на інше «сміття», що ніяк не покращує наш побут і не вирішує проблеми із забрудненням. Аби уникнути цього ми керуємось не лише естетичним, а й системним підходом до втілення ідей.

В перспективі, ми мріємо про платформу, що об’єднуватиме майстерні і митців по всій Україні, допомогатиме обмінюватись досвідом, а також підтримувати тих, хто починає свій шлях у ресайклінгу.

Image
Image
Image
Image
Пропозиції
  • Крафтові вироби Plastic Fantastic.
  • Листи з переробленого пластику різної товщини і дизайну.
  • Індивідуальні та групові воркшопи з ресайклінгу для дорослих і дітей.
  • Екскурсії для груп школярів і студентів.
  • Волонтерство, стажування.
  • Дослідження і практика в рамках дипломних і курсових робіт.

За підтримки донорів та партнерів

Подобається, що ми робимо?

Ми відкриті до співпраці й будемо раді будь-якій допомозі: пиши, дзвони, донать, долучайся!